| Spucii a întrebat:

Buna, ce părere aveți despre mâncarea uscata pentru pisici de la Araton, momentan Kitten, aveți ceva recomandări mai bune?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, royal canin sau brit
ca si noua oamenilor, animalele au nevoie de mancare de calitate

| Dismally a răspuns:

Parerea noastra e irelevanta da-i pisicii sa aleaga ea ce-i place mai mult.

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Pisicile in general nu adora mancarea uscata - la magazinele de mancare specializate pentru animale de companie caini si pisici sunt plicuri din aluminiu - pungute de diferite marimi cu ficat crud sau pasteurizat sau fiert putin - e cel mai bun pentru pisici - recomandarea este sa te uiti pe punga intai la data fabricatiei si expirarii sa nu fie un lot vechi. In rest ai poti da pisicii si ficat de pui dar prazit foarte putin sa fie mai moale si numai rece sa fie, nu cald, inclusiv sunt niste conserve de carne pentru pisici - la cutie din tabla - sunt bune si acelea. In general, pisica mananca orice fel de carne fiarta in special si prajita insa sa fie moale. Din cand in cand trebuie sa le mai dai si ceva lapte, branza in amestec cu putina smantana, bucatele mici de cascaval si in special pisica sa aiba mereu apa de baut proaspata si schimbata des din farfuria ei de unde bea.