| Elena_Iustyna_1995 a întrebat:

Buna, ce parere aveti despre pitbulli? As vrea sa imi cumpăr unul insa mi-e frica sa nu aiba reactii violente, mentionez ca stau la bloc si as dori cateva sfaturi legate de aceasta rasa, pot deveni violeti cu stăpânul?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La bloc, cea mai proastă idee: au nevoie de o activitate viguroasa si sunt fericiti cand au ocazia sa faca miscare. Daca acest caine nu face suficienta miscare te va anunta. Devine distructiv

| carlaradu a răspuns:

Buna! Reacțiile violente depinde de cum îl crești, cum îl educi. Si da, intr adevăr au nevoie de mai mult spațiu. Si eu am stat la bloc cu 2 pitbulli, blânzi. Ii duceam foarte des la țara, unde am crescut, pe câmp, sa alerge. Sau poti sa te interesezi de spații speciale, la mine in oraș nu prea existau.