| xXGeo98Xx a întrebat:

Buna ce s-ar intampla daca as pune un betta mascul intr-un acvariu de 20L cu carasi, guppy, xipho si molly ar fi ceva?

Răspuns Câştigător
| MyhaXMaya a răspuns:

Daca ai face asta ai ramane doar cu betta ( iti spun din propria experienta)
Pestele betta este un peste solitar si nu suporta alti pesti indiferent de specie.
Am avut peste betta impreuna cu alti pesti si a doua zi m-am trezit cu 2 pesti mancati de aripioare asa ca l-am mutat.
Sper ca te-am ajutat. 。◕‿◕。

2 răspunsuri:
| Petrisor24 a răspuns:

Sti ce s-ar intampla betta mascul le mănanca inotătoarele la caras si guppy. La molly nu le face nimic. La mine sunt veseli nu se musc

| ionutcatalinpetreanu a răspuns:

Daca o faci vei avea o baie de sange! Betta e solitar!