| Denisa978 a întrebat:

Credeți că aș putea să dresez o pisica sa stea la bloc și să iasă afară de cate ori are nevoie? Adică în blocul meu este o gaura și pisica poate sa iasa.Credeti ca s-ar putea obișnui? Daca o iau de pui.

5 răspunsuri:
| Tynnna a răspuns:

Pisicile se adapteaza usor, mai ales invatate de mici. Atata timp cat are libertate sa iasa si afara, va fi ok. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles happy doar ca pisicile au momente cand se imperecheaza, cand se bat cu alte pisici pe teritoriu, si cateodata or sa dispara si cate o saptamana, dar daca nu se intampla nimic cu ele, vin inapoi acasa. asta depinzand de cum ai invatat-o. ca nu poti sa o iei astazi, maine sa ii dau drumu, si sa te astepti sa se intoarca inapoi, iti dai seama big grin

| gothicbat a răspuns:

Slabe șanse laughing
Se știe că pisica face ce vrea, când vrea și cum vrea, nu e câine s-o dresezi.
Ai putea totuși încerca, dar să-i cumperi și nisip pentru orice eventualitate.
Și nu, nu cu bătaia se dresează un animal, aviz imbecililor care-și bat animalele îndeosebi câinii de talie mare ca să-i facă agresivi.

| Angelindeed a răspuns:

Mai bine astupi gaura aia si o inveti sa faca la litiera. Pisica obisnuita in apartament cand iese afara e curioasa si poate sa dispara oricand.

| Ştefania1989 a răspuns:

Nu trebuie sa o dresezi ea va cerceta fiecare coltisor din apartament insa cand va fi mica trebuie sa o feresti de gaurica pentru ca pleaca si nu stie sa se mai intoarca insa cand se simte ea stapana si mai creste o sa ii arati chiar tu acel spatiu gol. Daca o cresti de mica va sti ca apartamentul tau este cuibul ei si din el nu va pleca