| anonim_4396 a întrebat:

cum obisnuiesti un caine cu lesa si zgarda [e ca un fel de ham]?

Răspuns Câştigător
| Ade_5314 a răspuns:

Pai te plimbi cu el de preferat prin fata blocului[sau prin curte].La inceput nu o sa stea si o sa vrea sa alerge liber dar daca insisti si faci asta in fiecare zi o sa se obisnuiasca.Invata-l sa mearga la pas. Daca cainele are sub 1 an o sa iti fie mult mai usor!

3 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Draga mea, intre lesa/zgarda si un ham este foarte diferit. Nu poti face o comparatie dintre lesa si hamul! Ele sunt total diferite. Dar daca ai un catelus ti-as sugera ham-ul pentru ca este mult mai sigur de cat o lesa.
P.S lesa se poate rupe usor dar ham-ul nu! Dar poti lua lesa Flexy(parca asa se numea) acea lesa este cea mai buna dintre toate dar eu as prefera ham-ul!

| beby_6532 a răspuns:

Ia un ham, cu lesa si zgarda il sugrumi

| GeorgeGabriel a răspuns:

Mai bine e cu lesa