| alexadeea a întrebat:

De pe 9 Martie pisicul meu cred ca a murit otravit. (Saracul ) Am gasit o femeie care are doi pisici. una fata unul baiat. Fata are pui in burta si se poate sa fete chiar in noaptea asta. Eu vreau sa imi dea 2 pui de la ea, (tot fata si baiat ) Si ma intreb cam asa : Cam cat ar trebui sa astept pana puii sa se faca mai mari, ca sa nu manance doar lapte?, fiindca eu nu am sa le dau lapte. Iar eu stau la colt, la tara, deci este o sosea in fata portii mele si imi e frica sa imi las pisoii iar sa plece de acasa din cauza ca pot sa moara. Sunt multi la mine care otravesc pisici, cineva chiar mi a sugrumat un pisic, o pisica mi a a murit cu puii in burta. Ce sa fac sa ii protejez? nu ii pot tine in casa mai ales noaptea... ( ii tin cat sunt mici, ca sa nu ii manance cainii sau ceva )Si ce ar fi cel mai bine sa le dau de mancare? ( nu pastile ca nu am de unde sa iau )

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Puii pot pleca de langa mama lor la varsta de 1 luna...
Ii hranesti cu mancare de pisici, fara oase, paine etc.
Si pisicile mele stau in casa (eu stau la bloc) si nu se intampla nimic. Daca o sa ii lasi afara, o sa moara ca si ceilalti.

| alexadeea explică (pentru DenissaRoxana):

Da dar eu stau cu bunica, nu ma lasa sa ii tin in casa unde doarme ea... chiar daca e camera mea.

5 răspunsuri:
| LiviuuuXD a răspuns:

După 3 săptămâni poți lua puii. Din păcate, nu putem face nimic împotriva abuzului de animale. Or să mai moară animale.

| megustabuff a răspuns:

SAlut,Auzi,dupa max 3 saptamani poti sa il iei de la maicasa, de mancare de ex: paine, carne, oase, si poti iar resturi de la mancare! bafta

| alexadeea explică (pentru megustabuff):

Mersi! asa ma gandeam si eu, 2-3 saptamani, bunica zicea ca e mai mult si nu eram sigura. mersi.

| megustabuff a răspuns (pentru alexadeea):

Cu placere