| Maia55 a întrebat:

Deci am cautat și pe net dar nu am găsit un răspuns. Ați observat ca de obicei cățelușele sunt mai iubitoare cu bărbații decât cu femeile? Exista vreo explicație?

12 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu am observat. Noi avem 2 câini o femela și un mascul și vecinul tot 2 câini aceeași categorie f/m și ambele părți sunt atașate mie decât de soțul meu, care și el la randul lui e iubitor de animale. Cu toate depinde cum îl crești și ce mofturi le faci. Eu pe ai mei ca să crească frumos, armonios și sănătos le iau de toate. Cățeaua pe care o am de 7 ani fara mine nu poate sta, este umbra mea, daca merg undeva fara ea, se supără. Totul depinde de câinii din cercul tău și cum ii tratezi, eu nu am găsit diferente de așa ceva.

| RAY a răspuns:

Din moment ce caini nu sunt constienti de existenta lor, afirmatia ta este eronata, dovedeste ca se recunosc in oglinda apoi mai vorbim, ei nu stiu ca exista, nu au preferinte de astea sf

| Violleta2022 a răspuns:

Constatarea ta este eronata! Cainii si pisicile trag intotdeuna la persoanele care le iubesc sincer si se comporat frumos cu ei, indiferent ca sunt barbati sau femei.
Deci sexul nu are nici in clin si nici in maneca cu preferintele animalutelor, dar blandetea, dragostea si comporatmentul uman, este decisiv pentru un animalut.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ele au miros fin. Le miroase a mascul.

| Catrice a răspuns:

O, da, de aceea cățelușa mea ura bărbații rolling on the floor

| Bizon95 a răspuns:

Spune-i barabatului aluia sa se mai spele, macar din cand in cand ca iti innebuneste cateaua big grin

| Felys a răspuns:

Nici gand de asa ceva, indiferent de genul cainelui trage la cel care sta mai mult cu ei, care le acorda mai multe atentie si mangaieri

| Crackman a răspuns:

Asa este. Posibil din natura sa fie lucrul asta

| ancaval a răspuns:

Simte diferența. Care?

Bărbatul e mai sensibil, milos.
Femeia e foarte rea, vicleană.

| christine99 a răspuns:

Chiar la tampenia asta nu m-am gandit.

| Patronu1 a răspuns:

Nu cred ca e asa. În general toți câini asculta mai mult de băieți decât de fete pentru ca băieții se impun mai bine, dar de iubitori, personal nu am observat nici o diferență... Bafta!

| Bogdan2233333 a răspuns:

Exact Ca la oameni. fetele trag cu tati, Baietii cu mamele