| IePuRaSh●De●CiOcOlAtA a întrebat:

deci eu ador sa ma joc cu papusile dar m-am cam plictisit. in fiecare zii ma joc cu prietena mea la fel: ca eram surori si ca eu eram aia buna si ea aia rea. imi dati si mie niste idei cum as putea sa ma joc cu papusile? dau fundita celei mai interesante ideihappy.

Răspuns Câştigător
| Serendipity17 a răspuns:

Pai, sa iti zic cum ma jucam eu in copilaria de anul trecut.tongue
tot cu prietena mea bff:
,, eram 2 fete care au aflat ca sunt printese si mama lor era regina.Traiau intr-un castel mare plin de valeti si servitori. ele au inceput sa se duca la un liceu public, ele tineau normal lectiile acasa.Si acolo au intalnit niste baieti de care s-au indragostit. Ele nu au zis nimanui ca sunt printese, deoarece s-ar fi purtat altfel cu ele si ar fi vrut sa fie impreuna cu ele doar ca sa le i-a banii si sa profite la maxim de ele.Normal,pentru ca stateau mereu in casa nu stiau ce sa faca in astfel de situatii happy. Si dupa cateva zile in care au fost impreuna cu acei baieti au hotarat sa le spuna. I-au dus la ele acasa si le-au zis.Baietii au inceput sa se mire si fetele le-au spus de ce nu au spus nimunui chestia asta, si ca vor sa tina secret.Baietii au acceptat si au inceput sa le iubeasca mai mult.Doar ca unul mai avea o iubita, si fata mai mica a aflat si s-a despartit de el. a stat cu inima franta 4 zile, si dupa aia s-a hotarat ca nu are de ce sa planga atat pentru un nemernic care nu o merita.Si a plecat in discoteca sa isi caute pe altcineva. Ei acum a nimerit bine si a ramas impreuna cu el si pana s-au casatorit la 19 ani laughing destul de devreme nu?hee heesi cealalta fata la fel.''

Sper ca ti-a placut :*

10 răspunsuri:
| Andreea98 a răspuns:

Eu m-am mai joc cu prietena mea si spunem ca ne ducem cu familia in vacanta, in safari, hawaii, sau este iarna, tot felul de aventurii sau erau vedete de film, sper ca te-am ajutat.

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Ea barbatu tu fata sau invrs el o scoate pe ea la un suc apoi apare alta papusa atunci baiatul se uita insistenta la crea de a 2 apoi fata 1 vazand asta se supara ii da o palma si il impinge cade peste nr. 2 si o murdareste cu shake apoi ampele ii trag o palma si pleaca dupa aceea fetele se imprietenesc merg la cumparaturi...etc...

| Simona a răspuns:

Pai eu cand eram mai mica le faceam hainute papusilor...era f interesant...
fundita?
:*

| Flory_2276 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa renunti la joaca cu papusile. Exista o serie de jocuri interesante pentru copii, de la Noriel:Metropoly, Scrablle, sau chiar si fel de fel de puzzle-uri.Sunt si educative si interesante si mult mai misto decat joaca cu papusile.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o idee: tu si prietena ta sunteti invatatoare, iar papusile elevele si va jucati de-a scoala:-) eu si prietena mea asa ne jucam
kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea trece la un nivel superior de papusi. Niste papusi care se pot colectiona dar te si poti juca cu ele. Se numesc momiji dolls cauta pe site garantez ca o sa-ti placa.

| Topolina11 a răspuns:

Pai eu ma jucam cu cea mai buna prietena a mea asa:
Una dintre voi are o papusa care e saraca si are copii si animale si ce mai vrei tu si cealalta are o papusa printesa. Papusa cea saraca se duce intr-o zi sa se angajeze la printesa si incetul cu incetul descopera ca de fapt sunt surori. Atunci cea saraca primeste si ea haine noi si devine bogata si daca vrei face cunostinta cu un print...smug

| Avadanii_Ana-Maria_1998 a răspuns:

Eu ma joc foarte mult cu papusile, asa ca ia-ta raspunsul meu: puteti sa faceti mancare papusilor sau sa faceti petreceri cu papusile, sa le duceti la cumparaturi, sa le faceti hainute, daca aveti o casa de papusi sau o masina puteti sa va prefaceti ca le vindeti, faceti bani din hartie, sau vreti sa fugiti de acasa iar mama voastra va prinde, sau jocul meu preferat: sunteti la liceu si doua fete care nu le suportati devin prietenele voastre, va distrug prietenia, dar un baiat (cel mai bun prieten al vostru) va face sa deveniti din nou prietene foarte bune, si vii se ofera sansa de a canta intr-un concert in locul popularelor, si asa deveniti voi populare si prietene cu toti elevii! sper ca te-am ajutat! happy

| Bianca_9801 a răspuns:

Si eu ador sa ma joc uite iti spun raspunsul meu ♥ Fata e bagata si el e mai sarac un pic ei erau in acelasi liceu baiatul el era indrogastit de ea de mult timp si e nu era trecuse 2 ani si terminase liceul asa ca tineri se duceau la discoteca si acolo si fata se indragostise de el apoi erau iubiti stateau am2oi in casa erau odata fata se duse la magasin de haine sa ia si ea ceva pentru iubitul ei ca era ziua lui, cand sa se intoarca de la magasin o dat o masina peste ea dar nu a murit nu putea sa mai mearga sad si in + era gravida pierduse copilul (erau casatoriti) trecuse vreo 5 ani si ea incerca sa mearga pana la urma mergea apoi au facut o fetita si un baietel si au trait fericiti pana la adanci batrineti. Sper ca ti-a placut happy happy happy kiss

| dhbkncfj a răspuns:

Buna! Eu ma joc de fiecare data cu păpușile cu prietena mea. Noi ne jucam asa: Ca avem mulți copii si suntem cele mai bogate din lume si avem cate o casa in fiecare țară. Suntem căsătorite cu niste băieți pe care ii cheamă ca si pe băieții pe care ii iubim in realitate