| Mary31mrn a întrebat:

Dimineața am găsit pe strada o pisica lovita de o mașină. Am fost la medicul veterinar, mi-a spus ca nu are nimic rupt, doar este lovita la cap și a pierdut destul sânge. Am luat-o acasă, urmând sa merg iar mâine la tratament. Pisica nu vrea sa mănânce și nu este stabila atunci când încearcă sa meargă. Aceasta reușește sa facă doar câțiva pași apoi pica. Este ceva normal din cauza socului, sau sa ma aștept la ceva mai rau?
P. S. Voi merge mâine și la un alt medic.
Vă mulțumesc anticipat pentru eventualele răspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Lovitura la cap ii da acel dezechilibru. Da, e bine sa mergi la alt veterinar. Si spune-i ca pica la mers.
Daca nu vrea sa manance, las-o. Da-i apa, sau mai bine lapte. Pisicilor le place. Laptele tine si de foame si de sete.

| ccccccmmmmm a răspuns (pentru Iote):

Realizezi ca laptele nu trebuie dat pisicilor decat cand sunt pui. cand cresc nu le ajuta cu nimic ba chiar le face rau

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrea sa manance, n-o forta.Las-o in pace si asteapta sa se vindece. Unele animalute dupa ce ajung pe mana veterinarilor mor. Daca rezista bine, daca nu ori ramane schioapa ori moare.