| NebunieLaSecunda a întrebat:

Buna dimineata! As dori orice fel de informatie despre pitbuli chiar daca sunt unele care le stiu. Vreau tot ce se poate sti despre o astfel de rasa de caini.Cum deosebesc un caine pitbull de o corcitura, dupa ce imi dau seama ca e pitbull, la ce varsta sa il iau de langa mama sa, la ce varsta o ia razna rasa pitbull, etc! Astept cat mai multe informatii, Mersi frumos!

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Si noi avem la scoala o curcitura de Pitbull(femela) seamana foarte mult cu un Pitbull dar cred ca e curcitura.Ma mir cum nu a luat-o nimeni.A facut si un pui mici.Sunt foarte draguti.
Dar acum sa revin la intrebare ta:
- 9 sfaturi cum sa-ti tresezi cainele Pitbull: http://www.animalutul.ro/......tbull/338/
- descrierea rasei Pitbull(de aici vei putea face si deosebirea dintre o curcitura si o rasa pura): http://www.hipet.ro/rase/detalii/0/
- aici vei vedea ce trebuie sa-i dai unui Pitbull sa manance(dupa mine mananca apraope orice): http://www.caini-pisici.com/index.php?page=intrebari&idintrebare=7137
- aici vei vedea cand trebuie sa-i faci vaccinurile si deparazitarile(asa se face la toate rasele aceleasi vaccinuri): http://ro-rott.ablog.ro/......caini.html
La varsta de 2 luni il poti lua de langa mama.Si la varsta de 2 ani o ia razna. Poate te ajuta si asta: http://www.craiovaforum.ro/cafenea/pitbull-cateva-sfaturi-672747.html
Numai bine!

| scary7 a răspuns (pentru Bibuşca):

rolling on the floor cum sa spui ca o vor lua razna dupa 2 ani eu am un pitbull de aprox 5 ani si nu a luat-o razna rolling on the floor daca nu ai avut un pitbull de ce dai sfaturi despre aceasta rasa

| monycutzaruby a răspuns (pentru scary7):

Am si eu un pitbull de 1 si 2 luni! nu prea cun comenzi doar SEZI.am mai auzit si eu ca dupa 7 ani innebunesc.as vrea sa nu fie asa il iubesc fff mult

8 răspunsuri:
| Diablo666 a răspuns:

rolling on the floorrolling on the floor
Dura faza cu innebuniturolling on the floor
ON:
Cainii din aceasta rasa NU SUNT PENTRU ORICINE! Daca esti la primul caine ia'ti gandul de la ei,sunt caini cu tendinte de dominare si necesita un stapan cu exp in cresterea cainilor!
In primul rand,daca vrei sa iti iei pitbull gandeste'te ca trebuie sa'l declari la politie,sa mergi in locuri publice doar cu botnita,deoarece majoritatea oamenilor din Romania sunt exact ca tine,si cred ca pitbulli sunt caini instabili care pot innebuni!
Este o rasa creata pentru lupte,deci are nevoie de un stapan cu exp in cresterea cainilor, care sa'i elimine tendintele agresive.
Dupa parerea mea, nu meriti un pitbull.Auzi acolo, cica s'o ia razna.doh!
In concluzie. daca nu ai exp cu cainii si nu te poti impune in fata lor, IA'TI GANDU DE LA UN PITBULL!
P.S: In '70 se spunea despre dobermani ca o iau razna...acu se zice despre pit, peste vreo 20 de ani o sa se spuna despre pekinezi oh go on
P.S 2: Imi provoci greata.pot pune pariu ca esti un pusti care vrea sa para mai dur cu un pitbull!

| NebunieLaSecunda explică:

Multumesc la ambii de raspunsuri,am citit,m-au ajutat si ma ajuta in continuare pe viitor,dar o intrebare,de ce innebunesc pitbulli,ce as putea face sa nu innebuneasca, la ce varsta exact, spuneti-mi tot.Multumesc

| sNukki a răspuns (pentru NebunieLaSecunda):

Astea sunt mituri. Cică înnebuneşte oh go on Nu da ascultare la tot ce se spune pe "strada". Mulţi vorbesc fără să fie în cunoştiinţă de cauză. Toţi care zic că un pitbull înnebuneşte ori n-a avut ori nu are un pitbull.

| monycutzaruby a răspuns (pentru sNukki):

Sti tu sigur treaba asta? poate intra p sitte ul acesta un dresor de caini care cunoaste ff bine rasa!

| NebunieLaSecunda explică:

Diablo666 mata ii tiganca proasta?