| BuGsstormbunny a întrebat:

Bună dimineața. Când trec pe lângă o turma de oi cu caini, cum ar trebui sa ma comport astfel încât sa nu fiu atacat?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ai la tine un aparat cu ultrasunete care potolește câinii. Să te îndepărtezi.

| anonimg a răspuns:

Singura soluție este să nu treci pe lângă turma de oi, ci să o ocolești pe departe și în liniște.
Nu pleca la drum fără spray împotriva urșilor; este bun și pentru câini. Spray-ul îl găsești pe Google.

| Frank51 a răspuns:

Petarde.

| Zuzu1991 a răspuns:

Iti cumperi un tanc, si treci cu tancul big grin
totusi, o sa urmaresc intrebarea, si eu sunt curioswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că am locuința aproape de o turmă de oi cu câini deloc inteligenți ci întocmai prosti, am fost nevoită să trec pe lângă terenul lor. Tot timpul am păstrat distanța maximă, adică stână era așezată între in rău și pe partea cealaltă terenuri de casă. Mergeam pe lângă marginea râului, adică în vale, ne ascundea dealul și câinii ne simțeau m-ai greu. Tatăl meu când trecea pe acolo lua și câinii noștri cu el, de acea era nevoit să poarte praștie și câteva pietre cu care îi lovea dacă se apropia de câini lui. Deci cel m-ai bine e să fi departe și să cauți o zonă ascunsă să nu te observe așa repede că ei oricum s-ar putea să te simtă. Cum spun și ceilalți ia ceva cu tine care să te salveze.