| Cristina202415 a întrebat:

Buna dimineata! Pisicuta mea a fugit de ieri de acasa. Stau la ultimul etaj iar ea se plimba mai mereu pe acoperis. Mentionez ca blocul este destul de lung. Credeti ca sunt sanse sa se mai intoarca? sad

3 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Vrei o parere sincera?
De cele mai multe ori nu se intorc acasa pisicile care au fugit, de altfel, de ce sa fuga?
Sunt cazuri cand au venit inapoi, rare!
Cand iti scapa papagalul din cusca si pleaca, se mai intoarce? Nu cred, desi cazurile difera, la fel si pasarea de pisica. Sper sa ti se intoarca pisica!winking

| Iunix a răspuns:

Pisicile sunt destul de agile, cad mereu în picioare, au echilibru, au reflexe rapide etc., deci stai liniștită că se întoarce. Poate mai are și ea nevoie să stea cu alte pisici, să se reîntoarcă la „ sălbăticie ".

| SnowKat a răspuns:

Cred ca sunt sanse sa se intoarca pisica si is destul de mari sansele pentru ca pisicile au acel instinct de a se intoarce acasa (bine nu chiar in tot deauna), stai linistita se va intoarce daca nu azi atunci maine tongue si eu am patit asa cu catelu de mi-a fugit din curte si a venit a 3 zii, bine stiu ca nu-s tot una cainii si pisicile, dar stai linistita ca se intoarce tongue daca nu pune niste afise big grin