Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Buna dragilor! Ce parere aveti de hranirea cainilor cu Barf?

6 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Bunica hraneste cainii de ani de zile cu carne proaspata ( in special intestine ) atunci cand taie pasari/porci. Nu am avut caine caruia sa i se faca rau, si nici caine caruia sa nu ii placa.
Mie personal mi se pare putin gretoasa doar cand ma uit.

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Nu e bine sa dai carne la caine

| PainTech a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce ai vrea sa dau unui animal carnivor? Salata?

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Nu exista animale carnivore, toti biologii s-au inselat de fapt, e vorba de marketing aici, agenturile straine sunt de vina!

| PainTech a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil, dar asta nu justifica de ce "Nu e bine sa dai carne la caine".

| Lara2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pisicile sunt animale carnivore, iar cainii omnivori. Pisicile primesc Raw, iar cainii Barf. Raw inseamna doar carne cruda, iar Barf inseamna carne cruda cu legume si fructe.