| RoooneyThePuf a întrebat:

dupa cate se vede sunt pasionata de Nikonbig grin...Am si eu o intrebare, Aparatul foto DSLR Nikon D3100 ce zoom are?(As dori sa achizitionez acest model dar nu stiu de cate ori mareste)big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| spxinsane a răspuns:

Nikon este o alewgere buna pentru incepatori (in special modele d3000 si d3100 care au un meniu de GUIDE care te ajuta sa inveti cum functioneaza mai bine un DSLR)

Despre treaba cu "zoom" nu ii ca la aparatele compacte, aici depinde de lentila care o ai si distantele de focalizare se masoara in milimetri si factor de marire.
Pot sa iti zic ca la un obiectiv KIT de 18-55mm poti sa ai un "zoom" de aproximatic 3X
daca maia i ceva intrebari raspund cu placere la capitolul acesta