| edy7 a întrebat:

Buna, este ok sa ies cu un bulldog francez vara la aer liber la 30 de grade? Mentionez ca il tin la umbra, nu il las in soare?

Răspuns Câştigător
| Zxcv6 a răspuns:

Este ok și eu am unul și vara ies la plimbare cu el aproape în fiecare zi dar i-am cumpărat un fel de pantofi pentru câini că vara asfaltul e foarte cald și să nu îl doară lăbuțele eu mă plimb cu el și nu a pățit nimic și veterinarul mi-a zis până la 30-35° dacă am apă este ok dar nu plimbare de 4-5 ore așa 1 ora max 1 ora jumate cv de genu

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, pentru ca-i arzi pernutele de la labute, fiindca asfaltul arde.

Uite aici sa vezi ce li se intampla cateilor cand merg pe asfaltul incins:

https://www.today.com/......nt-t156874

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ii asiguri apa nu are nimic.

| ReddY25 a răspuns:

Da,e ok atata timp cat il ingrijesti in timpul acela

| helpforyou a răspuns:

Daca nu stai mult cu el afara, este ok.

| Alex00615 a răspuns:

Daca il incalti cand il scoti pe asfalt atunci da, gandeste-te ca vara asfaltul are 60 de grade, doar imagineaza-ti cum simte un caine asta pe propria piele literalmente

| edy7 explică:

Asica daca plec in excursi cu cortul il pot lua cu mine fara probleme?