| anonim_4396 a întrebat:

Hamsterul meu este apatic,nu mananca,nu bea,nu se da pe rotita,se ascunde in colturi intunecate ale custii, tremura.Azi dimineata nu isi mai putea dezlipi ochii, aveau o secretie lipicioasa iar acum am observat ca una dintre labute este vizibil umflata si prezinta rani...nu stiu ce se intampla cu el, il am de 5 zile si nu inteleg daca a capatat vreo infectie sau l-am luat de la petshop cu vreo boala..ma puteti ajuta, ati patit?

3 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Mergi cu el la veterinar. Posibil sa ii fie greu sa se adapteze sau sa se fi inbolnavit.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Probabil îl doare foarte tare piciorul și de aceea nu are nici chef nici energie pentru nimic și este posibil să nu fi dormit deloc sau chiar să fi și plâns de durere. Du-te cu el urgent la veterinar! Nu contează acum de când sau de unde are, contează să-l consulte un medic urgent!

| Mihaescu_Mihai_1999 a răspuns:

Du-te la un veterinar!