| razvilol a întrebat:

Ieri am achizitionat 5 papagali nimfa. Problema e ca am mai avut o femela de 3 ani si ea are ceva cu unul dintre ei cu un mascul, tot merge dupa el si il ciuguleste. Cu restul nu are treaba numai cu unul dintre masculi in varsta de 2 ani si ceva.

Cine ma poate ajuta

Răspuns Câştigător
| kzd a răspuns:

Nu stiu ce are, daca ai 2 custi incearca sa o tii departe de papagalul ala ca sa nu se bata sau poate vor sa se inmulteasca.

| razvilol explică (pentru kzd):

Mersi pentru sfat deja au trecut la actiune

4 răspunsuri:
| razvilol explică:

Numai ea il ciuguleste nu e chiar ciugulit.Il musca da nu il musca tare. Numai ea il musca da el stau sau mai fuge de ea cateodata.Nu e problema de loc au loc cult e o voliera de 1m/1, 70 si inaltimea de 2 m

| marypysy15 a răspuns:

Parerea mea e ca vor sa se inmulteasca pentru ca am avut si eu papagali si cand voiau sa se inmulteasca din cand in cand se ciuguleau.

| razvilol explică (pentru marypysy15):

La mine e diferit ea merge dupa el si tot il loveste cu ciocu da nu il loveste tare si el nu face nimic sta sau mai fuge cateodata.