| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Ieri am cumpărat un hamster și din câte am înțeles trebuie sa ii dau legume sau crenguțe cu care sa își tocească dinții. Știți cumva daca poate fi crenguță de la orice copac? Si daca fânul cosit, nu cel de la petshop, este bun pentru ei?

Răspuns Câştigător
| denisa1408 a răspuns:

Buna,eu am un hamster și nu e buna orice creanga.Este buna creanga de mar.Iar despre fan, da, este voie sa fie și cel cosit.Vei avea multe informații bune pe canalul de YouTube Caty YTB.Succes la vizionat!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bun raspuns il vei afla fie de la medicul veterinar, fie de la vanzatorul din petshop.

| Genevaaa a răspuns:

Este bun si fanul cosit dar de ce nu vrei sa ii dai cumparat? E foarte ieftin. de la 5lei pana la 12 lei sa zicem si e o cantintate foarte mare. Adica iti tine vreo 6 luni. Eu am porcusor de guineea si stiu ca la el nu am voie sa-i dau prea multe legume apoase, la hamsteri nu stiu daca e asa dar informeaza te ca sa nu l balonezi sau ceva si sa ai probleme cu el.