| VasileEmilia a întrebat:

Imi puteti da cateva idei de activitati de facut in casa pentru o fata de 12 ani? Gen sa nu fie chestii de bebelusi, sa fie ceva inteligent, lucru manual sau ceva. Dau funda!
P.S.: As dori vreo 10 activitati! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

1. citit... orice
2. invata sa faci un desert sau un fel de mancare
3. daca poti face rost in timp util de cateva mii de bete
https://www.youtube.com/watch?v=tSbokTGNABQ
4. fittness
5. quilling (poate reusesti sa si vinzi ceva)
https://ae01.alicdn.com/......ooking.jpg

6. desen, pictura (sau chiar grafica pe calculator. ma rog, pentru grafica digitala se cere o tableta grafica, si cea mai ieftina care sa merite a fi cumparata e 300 si ceva de RON)
7. remi pe etalate sau mai bine sah
8. filme (adecvate varstei)
9. redecoreaza-ti camera
10. daca te pasioneaza vreo materie sau limba straina... lucreaza in plus. Iti va fi de folos mai tarziu.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Citit carti de povesti, daca de facut exercitii si probleme la matematica, te-ai saturat deja.

| GabiDumitrescu a răspuns:

La 12 ani rupeam SF-urile. Pune mina pe seria Dune si deja ai ocupatie vreo 2 luni...

| Catrice a răspuns:

Ăștia de zic de quilting sa stii ca se refera la croșetat.

| supadeceapa a răspuns (pentru Catrice):

Nu are nicio treabă.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Quilling, pictură, citit Jules Verne, origami, puzzle, gimnastică, învață o limbă străină.

| JicaContra a răspuns:

World of Warcraft, chiar daca esti fata, ITI UMPLE TIMPUL de nu te vezi (eu d'aia m-am lasat, prea mult timp... PIERDUT, insa nu inseamna ca petru tine s-ar putea sa fie... BUNwinking )