| Cineva! a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie o carte plina de pasiune, entuziasm, actiune, drama, dovada de iubire?(un exemplu:"Invitatie la vals")Multumesc Mult!

Răspuns Câştigător
| duldiana a răspuns:

Pai, mai sunt 2 carti scrise de acelasi autor, Mihail Drumes:
1. Scrisoare de dragoste
2. Elevul Dima dintr-a saptea
Pe aripile vantului - Margaret Mitchell
Scarlett - Alexandra Ripley (continuarea lui Pe aripile vantului)

Maitreyi - Mircea Eliade
Dragostea nu moare - Devi Maitreyi (viziunea celeilalte protagoniste a povestii lui Eliade)

Dragostea in vremea holerei - Gabriel Garcia Marquez(preferata mea)

5 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Honore de Balzac " Femeia la 30 de ani "!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sandra Brown-Spune-mi da!
ma rog, toate best-sellurile sale sunt pline de pasiune entuziasm, drama si dovada de iubire. Chiar si TEXAS! LUCKY.
pa, pa

| Alle_1389 a răspuns:

Scrisoare de dragoste
. maitreyi.
lorelei.
panza de paianjen
Twilight
Nu plange sub clar de luna
O plimbare de neuitat
Shadow Kiss
Iubire si speranta
Marea iubirii pierdute
Gossip

| Mefisto23 a răspuns:

Dragoste in vremea holerei - Gabriel G. Marquez si La rascruce de vanturi - Emily Bronte.

| Kitteny a răspuns:

Incearca Jocurile foamei de Suzzane Collins daca iti place iti poti cumpara volumul 2 numit Sfidarea iar volumul 3 va aparea la sfarsitul lui august...Bafta:X fundita?