| FantomaTurcoaz a întrebat:

Imi puteti spune ce stiti despre pudel toy si cam ce pret are? De unde as putea cumpara din Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

iti recomand cu caldura poodle-ul(caniche-ul) de talie mijlocie(miniature), este un caine foarte inteligent, se ataseaza repede de stapan.Aceasta rasa este foarte usor de dresat,iti spun din propria experienta,am luat-o pe Mia cand avea sase luni,la aceasta varsta erau slabe sanse sa mai fie dresata,am castigat-o pe internet,nu stia sa se joace,se speri de fiecare zgomot,era foarte bolnava,nu era obisnuita cu scosul afara,mai pe scurt,era un caine foarte traumatizat.
In scurt timp am invatat-o sa umble in lesa,foarte repede a prins tot ce am invat-o,cand spui pudel, zici eleganta, seriozitate si inteligenta! Acuma, Mia este un alt caine, eu nici numai folosesc lesa, stie multe comenzi, face diferenta intre jucarii(ex. daca ii zic sa imi aduca mingea, mi-o aduce, la fel si cu "puisorul","ursueletul","rata" si celelalte jucarii.Nu zic asta ca sa imi laud capacitate de invatare a cainelui meu, vreau sa arat cat de destept poate fi un caine, in special un caniche!
Are o blana foarte eleganta, nu naparleste, aceasta trebuie pieptanata des ca sa nu se incalceasca.Este un caine minunat, recomand! daca doresti alte sfaturi, mi le poti adresa si iti voi raspunde cu mare drag. sper ca te-am ajutat.mult succes!happy
p.s:imi cer scuze de greselile de exprimare, sunt pe tableta si nu pot sa le editez, o sa fac acest lucru mai pe seara, cand o sa ajung la un laptop.