| pisicaneagra20 a întrebat:

Impreuna cu prietenul meu ne-am luat un catelus iar el fara sa ma intrebe l-a microcipat pe numele lui. In ultima vreme nu prea ne mai intelegem si el imi tot spune ca ia cainele si pleaca desi eu sunt cea care are cel mai mult grija de el si eu sunt cea care l-a vrut de la bun inceput. Ce pot face sa ii schimb numele proprietarului fara sa stie el?

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Dacă el l-a plătit, e al lui.

| pisicaneagra20 explică (pentru J0B0MAT):

E platit cu banii mei. Dar nu am putut sa fiu la veterinar cand a facut el asta

| J0B0MAT a răspuns (pentru pisicaneagra20):

Mă refeream dacă l-ai cumpărat tu pe cățel. Dacă e așa, trebuie să i-l iei cumva, dacă vă despărțiți.
Asta cu veterinarul e din vina ta.Dar mergi și vorbește cu veterinarul și vezi dacă se poate face ceva.

| Felys a răspuns:

MIe mi-a dat maicamea un catel care il avea pe numele parintilor mei si de abia l-am convins pe veterinar sa il treaca pe numele meu avand carnetul de sanatate al cainelui dat de parintii mei.Pana la urma este infractiune daca veterinarul schimba proprietarul cainelui fara voia lui, numai ca la mine nu a fost cazul, cainele tot eu il dadusem maicamii apoi a renuntat la el si mi l-a dat inapoi si veterinarul stia asta.In cazul vostru ca sa se schimbe propritarul trebuie sa mearga si el si sa declare ca este de acord, altfel nu se poate

| pisicaneagra20 explică:

Ne certam din motive reale, nu asta e ideea. Am pus o intrebare legata de un caine, daca ai un raspuns, bine. Lasa opinia ta