| angeldevil_7103 a întrebat:

In urma cu 3 zile catelusa mea metis de teckel trebuia sa fete, a dat semne ca trebuie sa fete, bun am crezut ca totul trebuie sa fie natural i-am pregatit culcusul etc.Mam ingrijorta faptul ca nu a fatat timp de 2 zile, desi avea mari contractii uterine si scurgeri.A 2 zi am mers ingrijorata la veterinarul din localitatea noasta si el mi-a spus ca cateii sunt mortiin ea si sau umflat, deci nu-i putea fata.Mam speriat si am sunat la veterinarul din localitatea vecina si sa oferit so opereze,bun am mers, operatia a fost un succes, si surpriza am venit acasa si cu 3 catelusi, intr-adevar era unul mort dar acest veterinar mi-a spus ca,veterinarul nostru l-a ucis tragandul sad. Acum intrebarea mea : catelusa necesita un tratament special? adica am vazut ca se recupereaza deja a daoua zi dimineata dupa operatie a inceput sa manance, sa alapteze, sa se plimbe.

Răspuns Câştigător
| coco4000 a răspuns:

Nu trebuie un tratament nu stiu cum trebuie sa ii ofer mancare multa cand cere si chiar cand nu cere deoarece in aceste moment necesita vitamine si sa nu faca efort fizic si sa o scoti afara de vreo 2 ori pe zi pentru nevoi. Sper ca ti-am fost de ajutor happy