| deedee555 a întrebat:

Buna la toata lumea, am si eu nevoie de ajutor, am 2 perusi(Paco si Lola)si ii am de cateva luni, eu strang dupa ei, le fac curat, le pun mancare, apa etc tot nou, si vreau sa o comving pe mama sa imi mai ie 2 perusi dar cum sa fac? ca ma intreaba la ce imi mai trebuie voi, va rog mult de tot, chiar vreau inca 2 perusi pentru ca imi plac la nebunie perusii, multumesc anticipat, dau fundita celui care ma ajuta si imi da un raspuns cat mai bun si care sa functioneza, va rog.

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

Daca ai loc este chiar indicat sa ti 4 perusi in loc de 2. Sunt pasari care au nevoie de socializare, cu specia lor. Nu stiu daca re ajuta asta in legatura cu mama ta, dar pot sa ii spui ca le merge mai bine daca sunt 4.

6 răspunsuri:
| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Eu am doar un perussadsi il adorrr:Xnormal ca as vrea mai multi dar sunt riscuri prin care sa nu se inteleaga atunci ce faci?:->

| AdRiAn29DarK a răspuns:

Spune-i ca te sinucizi daca nu iti ialaughing)

| lays a răspuns:

Da chiar.la ce iti trebuie? cum le suporti zgomotul? sa nu ma chemi vreodata la tine ca le dau drumu'big grin

| Kitteny a răspuns:

Sa ti 4 perusi in loc de 2 e foarte bine! Vor invata sa vb si mai tare iar u vei avea inca 2 prieteni.Animalele de companie sunt excelente insa atunci cand te gandesti ca ti 4 pasari intr-o cusca te simti ok? Daca da, iti poti cumpara ink 2, dar daca nu eu zic sa ii lasi pe ceilalti 2 sa traiasca in pace! Parerea mea!

| alexH a răspuns:

Spune-i ca-i ingrasi, ca atunci cand criza se va accentua mai mult de atat, sa nu muriti de foame.winking

| deedee555 explică:

Loc nu stiu daca am stau intr-o garsoniera, daca ar fi 4 eu zic ca ar fi mai bine, dar ei cat loc ocupa? am vazut pe niste site-uri mai multi copii care stateau la garsoniera si aveau 6-8 chiar si 10 papagali(perusi)si un perus cat loc poate ocupa? e atat de mic, galagie multa nu fac deloc, mama mai are ceva impotriva cu fulgu, puful, penele ca le cad, dar acum e si timpul de naparlire(schimbarea penelor)si de accea le cad asa tot timpul, loveisintheair stai linistit nu te voi chema la mine laughing decat sa risc mai bine nu :p big grin