| najsia a întrebat:

Ma intrebam daca este legal in Romania sa ai un sarpe occidental cu rat de porc ca animal de companie. Ma gandeam ca as vrea sa imi iau unul. Multumesc.

6 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Legal da dar normal nu.Nu pot sa ii inteleg deloc pe cei care cresc taratoare in chip de animal de companie.Ce companie iti va tine tie sarpele ala, se gudura cand te vede, da din coada, fuge dupa minge sa o prinda?

| najsia explică (pentru Felys):

Nici eu nu pot sa ii inteleg pe cei care cresc pesti ca animal de companie. Ce companie iti tine pestele ala? Se gudura cand te vede, da din coada, fuge dupa minge sa o prinda? La fel si cu pasarile. Sau insectele. Poate si testoasele. Chiar si hamsterii/porcusorii de guineea. Stau toata ziua in cusca si se rotesc in roata lor. Sau iepurii. Poate daca ma mai gandesc mai gasesc si altceva. Ca numai cainii si pisicile sunt animale de companie "bune", asa este?

| Felys a răspuns (pentru najsia):

Daaa

| DoarAlin a răspuns:

Eu am 2 serbi, si o mica soparla. Da, este legal, si normal. rolling on the floor Doar sa nu-l scoti in lesa pe strada.

| najsia explică (pentru DoarAlin):

Intrebam pentru ca sarpele occidental cu rat de porc este interzis in unele tari pentru ca este putin veninos, dar foarte calm si nu este agresiv. Si nu cred ca exista inca lesa pentru serpi.

| Mt34 a răspuns:

Dacă nu îl scoți la plimbare