| 2102003denidenisa a întrebat:

Bună! Mi-a fătat cățeaua de o săptămână, întrebarea mea e cum îmi pot da seama dacă puii sunt sătui și dacă mănâncă, în unele momente puii trag tare de țâțe, e normal? Unul din e mai slab ca ceilalți, ce pot face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cred ca nu ai vazut niciodata cum alapteaza o catea. Nu trebuie sa fac nimic, cainele stie bine ce are de facut sa-si ingrijeasca puii.
Tot ce trebuie sa faci tu e sa ii oferi adapost si hrana catelei pana puii cresc mai mari si le poti da tu de mancare.
Pentru ca alapteaza cateaua are nevoie de mai multa hrana decat de obicei. Cel mult poti sa te asiguri ca toti puii ajung la cate o tata, iar in caz ca nu, poti sa ii mai schimbi intre ei.

| 2102003denidenisa explică (pentru anonim_4396):

Toti ajung la tata, ma ingrijorez din cauza unui pui care e cel mai slabut fata de ceilalti care se vede ca is mai grasi

| 2102003denidenisa explică (pentru anonim_4396):

Si cum imi dau seama daca are sau nu lapte pentru ca sincer puii trag de tate atunci cand sug, e de rau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru 2102003denidenisa):

Nu nu e nimic de rau, asa fac puii.