| Mariaaaaaaa07 a întrebat:

Mi-a lovit masina un cățel, are probleme la picioarele din spate. Azi a început sa le miste putin dar nu se ridica, doar se târâie. A fost lovit miercuri seara. I-am făcut antibiotice... Oare isi mai revine? Nu il pot duce la doctor...

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Pai daca are picioarele avariate / rupte sau afectate articulatii si muschi cum ar putea sa-si revina fara operatie?
Si chiar de nu este de operatie ceva va ramane vizibil.
Dar nu poti sti decat la un consult veterinar, banuiesc ca fac acolo si radiografii si tot ce este necesar.
Antibioticul acela este ca si cum ai da apa pe o arsura, iti mai ia din durere dar tot te infectezi si mori happy