| Izzy23072020 a întrebat:

Buna! O prietena a mea vrea sa-mi dea 2 papagali, dar este distanta prea mare intre noi, stiti prin ce transport imi poate trimite papagalii?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există în RO curier specializat. Dacă locuiți în localități, legate prin curse de transport călători directe, poți aranja cu un șofer transportul, iar tu să aștepți trecerea cursei prin orașul tâu în acea zi să îi preiei.

| Izzy23072020 explică (pentru sadrian46):

Ba da, am gasit

| sadrian46 a răspuns (pentru Izzy23072020):

Spune cum ai găsit să învâțăm și noi cum se face curte cu galii papei, adică cu papa gali.

| NunuNini a răspuns:

Ii faci o vizita. Doi in unu! O si vezi, iei si papagalii.

| Izzy23072020 explică (pentru NunuNini):

E prea departe

| NunuNini a răspuns (pentru Izzy23072020):

Ei, si? O vizita la o prieena merita mai mult de 600 Km.

| Silwian a răspuns:

Cât de mare este distanta?