| 18bcn a întrebat:

Buna! Pisica mea a fatat acum o luna si jumatate si in ultimele zile nu voia sa mai alapteze puii. Am decis sa le dau hrana umeda pentru varsta lor si le-am pus la toti cate putin. Doi dintre ei au fost ok, au mancat linistiti, iar ceilalti doi s-au înecat. Probabil de frica, ei nemaipatind asa ceva au facut o criza de epilepsie amandoi, au avut convulsii, etc. Dupa care unul din ei si-a revenit, iar celalalt a ramas apatic, unde il pui acolo sta, se misca foarte foarte rar, aproape deloc, nu mananca, nu bea apa, nu isi misca ochii stanga-dreapta, nici nu prea clipeste. Se poarta de parca nu ii mai functioneaza creierul cum trebuie. Din ce am citit pe net, pare sa fie accident vascular cerebral. Eu am mai patit asta acum un an cu un pisoi gasit pe strada pe care l-am hranit cu pipeta si la veterinar mi-a zis ca are un plaman infundat si ca sansele de viata sunt mici, ca probabil asa l-am luat de pe strada sau s-a înecat cand manca. Pisicul de acum se poarta la fel ca acela si nu stiu ce sa ii fac. Daca il duc la veterinar, fiind mic, o sa patesc ca atunci sa imi spuna sa il masez acasa pe spate si maxim sa ii faca niste injectii pentru hidratare care o sa-l ajute doar pentru cateva ore pentru ca el daca nu mananca, o sa fie si mai rau dupa ce se duce efectul injectiilor.
Sunt foarte trista, nu vreau sa-l pierd si pe el ca pe celalat si imi e frica ca e prea tarziu si nu mai are ce sa il salveze. Cum de fratele lui care a fost in aceeași situație si-a revenit dupa vreo ora si el a ramas asa de o zi si jumatate? A mai patit cineva asa ceva? Stiti ce e de facut, daca se mai poate face ceva?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Intrebarile duble sau multiple se considera spam si poti ramane fara cont.

Răspuns utilizator avertizat