| Lena33 a întrebat:

Buna, pisica mea a nascut acum o saptamana si avea zgarda antiparaziti, dar am observat acum ca a luat purici, voiam sa intreb daca e okay sa o dau cu pudra sau sa ii iau zgarda antiparaziti acum ca alapteaza. Ar trebui sa astept pana au puii 4 saptamani inainte sa utilizez produse antiparaziti?

Răspuns Câştigător
| Katyk3229 a răspuns:

Buna! Trebuie sa o dai sub barbie si pe spate că motănei sa nu ajunga sa o linga am avut si eu așa problemă și nu să întîmplat nimic deci stai fără griji poți să o dai cu pudră dar nu pe burtica sub barbie si pe spate apoi trebuie sa-i pui zgarda anti purici
Succes! FUNDIȚĂ?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu dacă ar fi o idee așa buna să îi dai cu pudra(depinde la ce "pudra" te referi). În legătură cu zgarda antiparaziti nu cred că este cea mai bună pentru îndepărtarea puricilor. Am vrut și eu zgarda din asta și am căutat acum câteva zile dar nu mi s-a părut tocmai bună, "mi-a plăcut și îmi place aspectul" dar am văzut la recenzii unii scriau că nu este buna, că pisica lor tot are purici, că a strâns-o și îi venea să vomită și încercă să o de-a jos,... Și da, trebuie să aștepți macar 4 săptămâni înainte de a pune această zgarda deoarece nu este benefic atât de devreme. Pisica mea care cred că are o grămadă de purici ai căpușe a făcut 5 pui care sunt mai măricei și cred că au și ei o grămadă de purici dar sunt atât de "năucă" încât pun mâna încontinu pe ei și îi pun pe mine, chiar daca stau afara. Succeshappy