| Panda320 a întrebat:

Buna!
Pisica mea are 4 luni jumatate si miauna la usi, cum sa o dezobisnuiesc sa nu mai miaune atat de mult cand ies din camera? Si mai ales cum o dezobisnuiesc sa se urce peste tot pe dulapuri...

Răspuns Câştigător
| Cricy a răspuns:

Ca sa nu mai miaune atât de mult cand pleci poti sa incerci asta: Il lasi miorlaie. Cand se oprește, te întorci în cameră dar nu îl mângâi, ca sa vada ca plecarea ta e un lucru minor. Cat despre dulapuri, e normal sa se cațere pe ele. Asa face si pisicul meu.