| Cosantof a întrebat:

Pisica mea are la vârfurile urechilor niște cojite iar când am atins,m-am murdărit de un lichid alb și lipicios, știți cum poate fi vindecata sau cu ce trebuie sa îi dau urechile?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Are o infectie auriculara iar lichidul acela este puroi, un fel de otită are cum ave m noi oamenii, trebuie dusa urgent la un cabinet veterinar sa o vada, cojile acelea se fac din cauză ca ea se scarpină are mincarimi insuportabile de la infectie, si face rani, se scarpină pana la sange, du te cu ea nu o m ai lasa sa se chinuiasca. Ce rasă este? Sta in casa sau iese afara, ca ar putea lua de la alte pisici microbi.

| tril a răspuns:

Mergi la veterinar.