| Ooooookkkpappa78 a întrebat:

Bună! Pisica mea are o rana la gat...adică o gaura...și as vrea sa rezolv de acasă daca se poate,am tamponat cu vata imbibata cu spirt, ce mai pot face?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu vad cum ai putea de acasa sa rezolvi o rana care are gaura, cu spirt, este nevoie de o cusatura acolo, deci mergi cu ea la medicul veterinar.

| alina2k18 a răspuns:

Gaura maricica sau rana?
Spirtul si apa oxigenata sunt pentru dezinfectare, recomand apa oxigenata ca nu da usturimi.
Incearca Baneocin pudra dupa ce o dezinfectezi -torni pe leziune- si lasi sa se usuce putin si dupa pui Baneocin o sa previna suprainfectarea.
In rest la veterinar ar trebui sa mergi dar daca nu ai posibilitatea...

| Ooooookkkpappa78 explică (pentru alina2k18):

Am posibilitatea dar eu sunt copil iar mama și tata au treaba cu casa pentru ca este în renovare și doar săptămâna viitoare pot merge cu ea la veterinar

| alina2k18 a răspuns (pentru Ooooookkkpappa78):

Oki, e bine ca isi revine daca esti copil sa te speli bine pe manute dupa ce o ingrijesti ca daca a fost muscata de sobolan ai sanse sa iei ceva fiind cu imunitatea in dezvoltare daca esti mititel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii sapi groapa ca o sa moara

| nicunicu3 a răspuns:

Acum te duci la spital lasa de acasa ca asa ne zgarcim noi romanii si moare lumea pe capete

| Flar3 a răspuns:

Daca o mai vrei sa o vezi in viata, la veterinar.

| Ooooookkkpappa78 explică:

Update: își revine