| TestoasaRoz a întrebat:

Pisica mea nu mai vrea sa manace mancare de pisici. Eu ii pun in castronel iar ea se stramba si pleaca. E puiut nu are nici un an si e birmaneza daca ajuta cu ceva. Nu stiu ce sa ii dau sa manance ca mi-e frica sa nu pateasca ceva.:-s Ce ziceti sa ii dau?happy (ii pun si laptic in alt castronas dar parca nici din asta nu mai bea)

Răspuns Câştigător
| Charger a răspuns:

L ai invatat cu mancare buna ascultama. si eu am avut motan si nu i am dat pana nu s-a obisnuit cu ce i am dat.
Nu pateste nimic motanu meu a stat 3 zile fara mancarelaughing da stiu ca sunt insensibil da atunci am plecat in excursie si eram singur...
asa deci sa revenim la subiect

Nu ii mai da mancare de pisici pui laptele acolo si ceva paine inmoaio in lapte si nu te gandi ca nu o sa manance poate in prima zi o sa strambe din nas, dar dupa aia o sa se adapteze

Nu le da un deget ca iti papa toata manalaughing valabil si la pisoi

Sper ca am fost de ajutor Fundaa >big grin

4 răspunsuri:
| Charger a răspuns:

Funda?sad

| DaftPunk a răspuns:

Sa saturat incearca sa ii dai carne chestii de pisici.sau iai alta firma de mancare.Sau incearca sa ii dai mancare de laughing rolling on the floor caini laughing rolling on the floor unele pisici mananca.Io am o catea si mananca absolut orice si e foarte vioaie.

| freehugs a răspuns:

Da-i carnita de peste, pasare
daca nu vrea du-o la un doctor veterinar

| Kikyo_2930 a răspuns:

Ar trebui sa-l dezveti de acea mancare de pisici e mai mult un supliment alimenatar, nu e mancare adevarata.

Da-i carne de pui, lapte, ocazianal ii mai poti da mancarea aia de pisici dar rar. Daca nu vrea sa manance lasa-i-o acolo ca o sa i se faca foame si trebuie sa manance cevawinking.

Asa mi-am invatat si eu motanul. Ca incepuse sa slabeasca foarte mult mancand numai mancare de pisici.