| Fiona_Agnes_1988 a întrebat:

Pisoiul meu de ieri de la ora 14:00, atunci l-a vazut sotul meu ultima data prin curte, nu a mai venit acasa. E castrat! Am urlat dupa el de ma stiu toti vecinii... stau la tara la margine de comuna, o zona f linistita si in general fara probleme... a mai patit cineva? Oare se va mai intoarce? Deja nu am dormit toata noaptea si am bocit crying((

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De multe ori motanii, chiar daca au fost castrați, mai au încă instinctul de imperechere. E bătrân? Cauta-l in continuare, nu renunța. Întreabă-ți vecinii, poți lipi afișe cu poza lui, pe garduri, in stația de autobuze etc, scrii și nr de telefon unde poti fi contactata.
Să sperăm că se va intoarce, lasă-i mâncare/lapte la ușa casei tale.

| Fiona_Agnes_1988 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc pentru ajutor. Asa am facut intrebat toti vecinii. Era castrat de multi ani.
L- gaisit cam la 150m de noi mort plin de sange la fata, ori l-au omorat cainii, ori cei care stau acolo... era un pisoi cuminte, care daca il strigam seara, deja era acasa. Noaptea statea in casa... la fel ca si cei 4 ramasi. Chiar si ei simt lipsa, sunt tristi?
Macar l-am gasit si l-am ingropat acasa, nu a ramas pe strazi?

| floresdemayo a răspuns (pentru Fiona_Agnes_1988):

Imi pare rău să aud vestea tristă. sad
Fiind un motănel crescut in casă, nu și-a dat seama că un vecin rău sau roțile unei mașini pot reprezenta un pericol pentru el. Câinii i-ar fi lăsat mușcături (colții) pe întreg corpul, nu doar in zona capului.
Daca il gaseai mort, fara sa fi avut vreo rană, as fi jurat ca s-a retras pentru a muri, singur. Dar dacă descrii așa situatia, inseamna că lucrurile au fost altfel... Imi pare rău pentru el.

| Fiona_Agnes_1988 explică (pentru floresdemayo):

crying imi e dor de el, desi mai am 4... toti ii simtim lipsa

| SilentRain a răspuns:

Probabil s-a dus și el la o bere, de supărare ca la-ți castrat sau a dat în depresie și sa spânzurat
(Cand se satura de hoinărit se întoarce acasă, asta dacă nu la călcat o mașină sau nu îl tine închis vreun vecin)

| Fiona_Agnes_1988 explică (pentru SilentRain):

Era castrat de multi ani...
L-am gasit mort... cred ca mi l-au omorat cainii sau chiar vecinii?

| SilentRain a răspuns (pentru Fiona_Agnes_1988):

D-zeu sa îl ierte

| zaratu a răspuns:

Cu siguranta sa va intoarce, am patit eu cu pisicile mele imediat dupa ce le-am sterilizat au plecat vreo 2-3 zile si sau intors(imi pare rau de ceea ce am citit dupa ce am scris raspunsul, dumnezeul sa-l ierte)