| kytty12 a întrebat:

Raspundeti repede plss.Am o catelusa din rasa pichinez si il tin intr-o cusca ingradita (stiti voi din aia cu plasa)si inauntru mai are si o cusca micuta cu fan unde poate intra.Ea e foarte doritoare sa iasa afara dar noaptea trecuta cand am vrut sa o scot nu iesea si m-am uitat in cusca si era un pui (mort)deci fatase dar eu cred ca e prea devreme ca puiutul nu avea deloc parut pe el si l-am aruncat deoarece nu vroiam sa il manince.Insa azi cand am venit de la scoala am observat ca schiorlaie foarte tare si i-am dat drumu si ea s-a dus in sura(locul in care fata ea inainte sa o bag in cusca )si a inceput sa roada usa, i-am dat drumul si si-a facut acolo ca un cuibulet pe o paturica si nu vrea sa se miste de acolo.Sa ma ingrijorez? Are ceva? Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| AndreeutzaDeea a răspuns:

Este normal pentru o catelusa care si-a pierdut puiul sa reactioneze urat, cat timp are de cand s-a imperechiat? las-o acolo poate o sa mai fete, daca tot asa se poarta ar fi buna o vizita la medicul veterinar, succes!

| anto24 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Am avut si eu un caz asemanator.Tot cu o catelusa pechinez.O chema linda.Am scos-o afara intr-o zi si am lasat-o din lesa.Ea s-a dus in curtea blocului.M-am panicat ca nu am mai vazut-o.Ma gandeam>unde-i Linda? Cand o zaresc vad in urma ei sange si puiuti morti.CREDEMA VORBESC SERIOS! Dumnezeu sa o ierte ca e moarta saracuta de mult! In cazul de fata nu stiu ce sa spun. Poate era insarcinata si vazand ca a murit puiutul, cu gandul sa nu moara si ceilalti a vrut sa fete in locul ei vechi.Eu cred ca ar fi mai bine sa nu o mai ti in cusca mai ales daca ai curte.Ma rog...mai bine intreaba un veterinar