| ActiveX a întrebat:

Recent cateaua mea a fatat 6 puiuti dar unul dintre ei a fost nascut fara fund si fara coada(nu le are chiar deloc).As vrea si eu sa stiu daca s-ar putea face ceva. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

La veterinar urgent pentru ca poate muri avand aceasta malformatie. Medicul decide daca supravietuieste asa pentru ca fiind puiut abia fatat e cam greu sa intervina chirurgical.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. mergi cu catelusul la medicul veterinar! acolo este posibil sa ii faca o operatie de reconstructie* daca este posibil. in caz contrar, va analiza daca are toate componentele vitale si daca functioneaza corect. in acest caz poate supravietui daca nu are urganele interne afectate.

| Uxellodunon a răspuns:

Daca ii lipseste jumatatea posterioara nu ai ce sa-i faci, dar daca pur si simplu ii lipseste coada si anusul du-l la veterinar, e posibil sa aiba tubul digestiv dar doar sa nu aiba anusul, medicul poate sa il opereze si sa ii dea o gaura in fund

| AlexandraFratila67632467422 a răspuns:

Asteapta sa creasca, se va regenera rapid daca il pupi in fund de 3 ori pe Zi, iti zic din propria experienta