| Magda0x a întrebat:

Scabia la câini este dureroasă? Nu am găsit raspunsul pe net.

2 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Se scarpină până își provoacă răni deschise care se pot infecta, bineînțeles că e dureros, ca și în cazul oamenilor, dacă te-ai scărpina până ți s-ar lua pielea de pe tine, cum te-ai simți?

| wpAbby a răspuns:

Desigur ca este.Se scarpina pana i se face rana, se infecteaza si devine mai rau.Cainele meu a avut, s-a scarpinat pana a ramas fara blana pe labute.Mergi la veterinar, iti va recomanda el ceva.