| Mariaoana15 a întrebat:

Buna seara, am nevoie urgent de niste sfaturi! Acum 15 minute pisica mea a fost lovită de masina si in urma incidentului s-a ales cu o rana micuță la cap.Problema este ca respira foarte repede si nu se misca.Isi poate misca capul dar nu poate sa isi miste altceva in momentul de față. Desi, in momentul in care o mangai pe spate nu pare sa aiba vreo durere.Sunt foarte speriată si pentru faptul că este mămica si am 2 puiuti de 4 saptamani si nu stiu cum ii pot hrăni.Stau la 35 de km de oras deci este exclusa posibilitatea de a ajunge în oraș.Va rog mult ajutati-ma cu un sfat sa stiu cum ii pot alina durerea.Va implor!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca este paralizata... imi pare sincer rau, fiindca iubesc piscutele, dar nu cred ca va rezista pana dimineata.
Daca rezista, fugi cu ea la primul veterinar!

| Mariaoana15 explică (pentru Violleta2022):

A rezistat pitica mea A fost de moment, am fost azi-dimineata cu ea si mi-a spus că a paralizat temporar din cauza unui atac de panică. Pisicuta mea acum e bine, refuză să pape bobite, dar ii dau laptic cu seringa.Multumesc frumos pentru sfat.❤❤

1 răspuns: