| Dutzu12 a întrebat:

Am o cățelușa de 6 luni care este foarte foarte jucăușă si plina de energie.De asemenea este foarte mâncăcioasă uneori mirundu-ma cat de mult poate manca fara sa se opreasca.Astazi cand am venit de la liceu, am observat ca este foarte molesita si anume nu are chef de nimic.Sta cu botul pe labute sau daca e sa mearga, bage codita un pic intre picioare.Nu vrea sa manance sau sa bea apa.Mama spune ca s-ar putea sa i se fi facut greata, deoarece de 2-3 zile incoace a manacat foarte multa carne, asta fiind mancarea ei favorita.Doar ce a taiat mama 2 cocosi si i-a dat pieliti si carne, mancand foarte foarte mult.Imi e frica sa nu i se intample ceva mai grav deoarece chiar se observa faptul ca se simte rau, neavand chef de nimic cand ea era mult prea jucăușă. Aveti idee ce ar avea? Ar fi ceva pe durata scurta, sa ii treaca intr-o zi, doua? Sau trebuie actionat?

Răspuns Câştigător
| Uvox a răspuns:

Sub nicio formă sa ii dati oase de pui! Oasele de pui se sparg in așchii si ii poate perfora stomacul. Sunt câini care mănâncă pana nu mai pot. Nu ii da decat necesarul zilnic iar după ce mănâncă sa nu alerge macar 30 de minute.
Sper sa isi revina.

2 răspunsuri:
| Buzi213 a răspuns:

Las-o o zi, doua. Daca nu se face bine, trebuie actionat

| Dutzu12 explică:

Mulțumesc de sfat, il voi pune in practica!