| kawaii69 a întrebat:

Bună seara! Am o mare problema. Porcușorul meu de guineea strănuta, respira greu și îi lăcrimează ochii. Am citit ca răceală poate fii fatala daca nu il duc la veterinar. Problema este ca părinții nu vor sa il duca spunând ca va costa mult. Am 3 întrebări. 1. Cum sa ii conving sa il duca la veterinar?
2. Cat ar costa?
3. Daca nu ii conving, ce tratament imi recomandați?
Puteți sa răspundeți la cel puțin o întrebare. Nu este nevoie neapărat sa răspundeți la toate. Va rog ajutor! Dau funda celui mai folositor răspuns.

Răspuns Câştigător
| bigmanjozef a răspuns:

Salut!
Deci. si eu am hamsteri si probabil de aia s-a racit pentru ca ai lasat geamul deschis sau a fost curent sau frig.
Deci : 1. Spune-le ca nu vrei sa moara si ca tii foarte mult la el...
2. Nu prea costa mai mult de 10-20 de lei pentru ca este un animal mic...si probabil controlul ar costa 10-15 lei si medicamentele tot asa...
3. Tu singur/a nu prea poti face nimic...ai nevoie de un fel de medicamente pentru ei sau da-i apa calda (nu fierbinte nici foarte calda..asa-si-asa). Si nu il tine la curent sau la frig.
Sper ca te-am ajutat!

FUNDA?

| kawaii69 explică (pentru bigmanjozef):

Multumesc mult de raspuns! Imi imaginam ca e mai scump, si acesta fiind pretul i-am convins. Multumesc din nou happy

1 răspuns: