| Andreea_Iulia_1995_VJE8 a întrebat:

Buna seara, am primit un cățeluș Bichon de o lună. E tare mic, a fost ținut afară cu cățelușa de când s-a născut dar e tare jucăuș. Il țin în casă acum doar are o problemă, purici. Ce să fac să îl scap de ei si oare e prea micut pentru vaccin?

Răspuns Apreciat de Editori
| GabyT10 a răspuns:

Daca are o luna, peste o saptamana trebuie sa-i faci deparazitare interna.La o saptamana dupa deparazitare se face rapel (îi mai faci o deparazitare interna), dupa 2 zile il duci la primul vaccin.Inainte cu 2 zile de fiecare vaccin se face deparazitare interna. Daca vrei sa-l scapi de parazitii externi, fa-i baie si dupa cumpara-i o zgarda antiparazitara Bio de la Pess, nu lua orice zgarda antiparazitara.O zgarda antiparazitara normala, se pune la catei de peste 4-6 luni ca varsta, cea Bio de la Pess este speciala pentru catei de pana in 4 luni.Sa-ti traiasca micul blanaos. Sper sa te ajute raspunsul meu.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La veterinar te lămurești și cu vaccinul și se rezolvă și problema cu puricii. Mergi cu încredere.

| Uvox a răspuns:

Incepe cu o zgarda, recomand Foresto de la Bayern.
Si veterinar cat de repede se poate.
Să-ți trăiască și să vă bucurați împreună!