| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am un caine in varsta de 2-3 luni corcitura de ciobanesc german/lup si de cateva zile am observat ca cele doua labe din spate s-au umflat si mai nou schiopateaza de o labuta din fata care si ea este umflata.Nu cred ca este vorba despre o infectie, daca ar fi fost vorba despre o infectie ar fi fost doar o labuta umflata nu 3...imi poate spune cineva care cunoaste sau care este medic veterinar ce anume are sau ce trebuie facut inainte de a merge la veterinar?

5 răspunsuri:
| Georgesava a răspuns:

Nar trebui facit nimic inainte ci dul repede la veterninar oro are o infectie motorie interna ori are ceva voarte des ceva cu glicemia gen diabetul la noi nu stiu dar dul repede!

| yooocosti a răspuns (pentru Georgesava):

Acum am observat cat de umflate-i sunt labutele si ca se linge des in zona unde este umflat., cat despre veterinar acesta sta imediat dupa mine happy

| Corinutza3600000 a răspuns:

Du-l mai repede la veterinar daca sta aproape de tine! Nu mai sta pe ganduri!

| A1c3b2 a răspuns:

Se recomanda sa il duci la veterinar, deoarece cu cat astepti mai mult starea animalutului se poate agrava, pune-i niste pansament si fa un drum.
Si nu inteleg, t-i se pare mai eficient sa intrebi pe TPU sau sa fie consultat de o persoana autorizata.
Daca il pastrezi da-ti putin interesul.

| yooocosti a răspuns (pentru A1c3b2):

Daca citeai mai sus observai ca am spus ca veterinarul sta a chiar spate-n spate cu casa mea, acum am vazut ca s-a umflat foarte mult si ca schioapata. prima oara am crezut ca s-a lovit si nu i-am dat importanta, acum am observat ca are labutele umflate. iar daca nu voiam sa-l pastrez nu-l mai luam, nu crezi?