| antoniaidk a întrebat:

Am un catel in vârsta de 6luni, iar eu stau la casa.Toata vara stateam in curte și ma jucam cu el.Acum,cu venirea frigului petrec mai putin timp afara, undeva la aproape o ora cu tot cu plimbări.Sunt îngrijorată ca nu petrec destul de mult timp cu el, acum, cât încă e puiuț. Credeti ca ar trebui sa ma joc mai mult cu el sau ce sa fac?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu-ti poti risca sanatatea stand prea mult pe afara. Animalel sunt mai rezistente, dar oamenii nu.

| coccy1 a răspuns:

Este de talie mica, medie? Daca da, l-ai putea baga in casa vreo 15-30 minute si sa te joci cu el, sa-l mangai, sa-i dai sa manance mancarea lui preferata etc. Daca faci aceste chestii el va stii ca inca il iubesti si ca nu ai renuntat la el, adica el cum sta singur crede ca vrei sa-l dai sau ca nu-l mai iubesti, daca il bagi in fiecare zi vreo 15 minute in casa adica dimineata, dupa-masa si seara atunci el va stii ca inca tii la el si ca din cauza frigului nu poti sta cu el. Sper ca te-am ajutat!

| antoniaidk explică (pentru coccy1):

Este de talie medie laughing