| Adina4526 a întrebat:

happy
As dori sa întreb,ce vaccinuri se fac obligatoriu de către doctorii veterinari câinilor din zonele de la țara? Recent doctorul veterinar din satul bunicilor mei a vaccinat cățelușa despre care am mai pus intrebari lunile trecute, dar nu a menționat numele acestuia happy
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Obligatoriu este antirabicul restul sunt optionale

| Adina4526 explică (pentru Felys):

Mulțumesc frumos pentru răspuns! happy

| milosbum a răspuns:

Cate luni are catelusa? de regula, vaccinurile ar trebui sa fie, pentru orice caine, aceleasi. In carnetul de sanatate al cainelui meu, am asa:
-4 saptamani- Nobivac P
-8 saptamani- Nobivac Puppy DP
-12 saptamani- Nobivac DHP
-16 saptamani- Nobivac DHPPi + microcip
Dupa toate atea se face doar un vaccin anual care le incorporeaza pe toate cele mentionate mai sus.
De asemenea, din 2 in 2 luni, eu ii fac si deparazitare interna cu pastile Cestal in functie de greutate.
Sper ca ti-am fost de folos!

| Adina4526 explică (pentru milosbum):

Mulțumesc frumos pentru răspuns! Cățelușa are in jur de 9 luni happy
Din ce mi s-a spus i-au pus si ei microcip, Deci cred ca i-a făcut si carnet de sănătate happy. Voi verifica atunci când voi mai merge in vizita pe la ea happy

| milosbum a răspuns (pentru Adina4526):

Cu multa plăcere!