| Livia767 a întrebat:

Bună seara! Ieri dimineața mi-a decedat catelusul care avea 2 luni.Chiar eu l-am gasit mort. Problema este faptul ca nu ma pot opri din plâns. Am senzația ca îl vad peste tot. Ce as putea face ca să trec peste această situatie?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Imi pare rau de pierdere. Pentru a trece peste, este de a adopta altul. Asa am facut mereu si astfel suferinta a fost diminuata, toata dragostea am oferit-o celui luat.
Si ca un sfat, cat iti mai iei un animalut, mergi la veterinat pentru consult si vaccinuri, cu asta ii poti salva viata! Mai ales la cainii pui care sunt afectati de parvo.

| HelpingHands a răspuns:

Să înțelegi că totul în viață trece! Trec norii, trece ziua, trec anii, trec anotimpurile, trece voia bună și reaua dispozitie, trec prietenii, trec dușamnii, trece boala sau fericirea, totul trece! Numai Dumnezeu este etern. Astfel că și această situație o să treacă. Poți să plângi, să ți-l amintești și apoi să treci mai departe.

| MAIA18 a răspuns:

Iati un alt catelus! Treci peste! Un alt catelus o sa te ajute sa uiti!

| contnou89 a răspuns:

Descarca te, plângi, e normal.Nu am trecut printr-o astfel de experienta dar îmi imaginez ca este greu.Totul sta în mintea ta.Incearca sa accepți ce s-a întâmplat. Daca chiar nu ajuta și nu poți trece peste ia ți unul exact la fel