| Dragos010 a întrebat:

Papagalul meu si-a rupt putin varful ciocului care era foarte tocit si i-a curs sange. Hemoragia nu a durat mai mult de 5 min. In cat timp ii creste ciocul si poate manca singur, chiar daca are doar varful rupt.

Răspuns Câştigător
| AlexSandu17 a răspuns:

E ca atunci cand iti spargi un dinte, nu-ti mai creste inapoi. Dar nu-i nicio problema pentru papagal, atata timp cat spui ca si-a rupt foarte putin din cioc. Poate manca in continuare, zic eu. Daca e ceva mai grav, du-l la veterinar. El va sti ce sa faca.
Sau poate gresesc si le creste ciocul. Tu asteapta si vei vedea in timp ce se intampla.
Sper ca e in regula papagalul tau acum si ca va fi si in continuare! happy