| Bubu1203 a întrebat:

Buna seara, tocmai ne-am intors de la veterinar si desi am tot protestat ca ceva nu este bine acesta m-a expediat din cabinet repetand ca totul este bine, este doar putin speriata. Am o perusica, o detin de aproape 3 luni, am observat ca cu cat trece timpul ciocul ei pare tot mai crapat, nu mai canta ci sta si se cearta cu oglinda si clopoteii cat e ziua de lunga, nu vrea sa mai iasa din cusa si la nivelul narilor se pot observa niste cojite usor desprinse. Se scarpina destul de des 5-6 ori pe zi, uneori ramanand cu cate o pana in cioc. Are pofta de mancare, bea apa dar scaunele sunt anormale, uneori apoase sau verde deschis si tin sa mentionez ca are gaze inainte si dupa fiecare scaun, poate sunt paranoica dar eu tot cred ca este ceva in neregula.

Răspuns Câştigător
| TomyBrave2019 a răspuns:

Întreabă alt veterinar. Poate știe. Și eu am schimbat veterinarul. Unii doar bani vor și nici măcar nu fac tot ce pot.
Nu mă pricep la peruși dar sigur alt veterinar știe! Totuși nu cred că e ok să i se crape ciocul...
Sănătate!

1 răspuns:
| Vikaa a răspuns:

Are raie biata de ea.