| puya07 a întrebat:

sper sa ma ajutati...am o pisicuta, de cateva zile se pare ca este in calduri si tot miauna si se tot plimba prin casa, sa o duc la un veterinar sau ceva? precizez ca nu doresc sa o dau la un pisic pentru ca nu vreau pui.multumesc mult

Răspuns Câştigător
| IngeruMeuCurcubeuTau a răspuns:

Am si eu o pisica si atunci cand e in calduri si mieuna am lasat-o in pace (e normal)sau daca nu o mai suporti si nu vrei sa o castrezi poti sa ii faci injectii pe 3 luni (eu asa am facut) dar pana la urma mai bine ar fi sa o castrezi paaaa funda?

5 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

De ce nu o sterilizezi daca nu vrei pui?

| pushtius1 a răspuns:

Este normal ca sa faca asa cand este in calduri, cel mai bine este sa o sterilizezi. Scapi si tu si ea de probleme. uite ceva info aici http://animaledecompanie.info/pisici/sterilizarea-pisicilor.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ii dai ce vrea.ori te duci la o farmacie veterinara sau la veterinar si sunt niste pastilute ca sa o calmeze! Si pana atunci las-o in pace... Adica nu o mai atinge ca face mai urat, pur si simplu las-o sa faca. Stiu din propria experienta! Am si eu o pisicuta si nu am vrut puisori laughing

| puya07 explică:

Da dar acum ce sa-i fac sa nu mai imi miaune si sa faca pe toti draci? asta e necesitatea mea si dau funda la primul...va rog e enervanta

| Dj14mally a răspuns:

Pai e timpul lor de imperechere.O sa faca rau de tot, acusi o sa crezi ca moare, da doar striga la un "motan".Nu e nimic cu eawinking