| doareustreet a întrebat:

spuneti-mi si mie niste metode de relaxare si anti stres

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*Asculta muzica lenta, de relaxare(melodii autohtone, din comert-daca vrei spune-mi si-ti recomand ce ma linisteste pe mine) sau melodii pentru relaxare chinezesti(astea te fac sa simpti ca plutesti, simpti ca te eliberezi)

*Inspira si expira in momentele de stres ''pe moment''

*Priveste obiecte puternic iluminate, gen
https://www.google.ro/......ps?/search mine ma ajuta)

*seara (cad esti singur(a) priveste luna

*iesi afara la soare,mergi in parc cu prietenii,mergi la un suc la o pajitura,plimba-te cu bicicleta, cu rolele sau skateboardul, plimba-ti cainele, fa plimbarii in natura, iesi la picnic...

| doareustreet explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns asa voi face!

| anonim_4396 a răspuns (pentru doareustreet):

Cu placere! happy

4 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Când sunt stresată, mă uit la tipul din a mea poză de profil. Nu ştiu de ce, dar mă relaxez brusc.

| umbrax a răspuns:

Ascult muzica zen, fa o plimbare prin parc